Osvald Chlubna: přednášky v MZK 16. a 24. 5. 2018

9. května 2018

V rámci cyklu Oči Brna se v Moravské zemské knihovně uskuteční dvojice přednášek věnovaných jedinečné osobnosti hudebního Brna 20. století, skladateli a hudebnímu organizátorovi Osvaldu Chlubnovi (1893–1971), který bývá považován za nejvěrnějšího a také nejsvéráznějšího žáka Leoše Janáčka.

16. května 2018 v 18.00 – Oči Brna: Chlubnův první smyčcový kvartet

(Malý sál, 6. patro)

Přednáška muzikologa Mgr. Martina Paška, doktoranda Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, věnovaná jednomu z prvních významných Chlubnových děl a unikátním pramenům pocházejícím z fondu MZK.

24. května 2018 v 18.00 hod. – Oči Brna: Osvald Chlubna a Leoš Janáček

(Malý sál, 6. patro)

Přednáška muzikologa a předního janáčkovského badatele doc. PhDr. Jiřího Zahrádky, Ph.D., z Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity o vztahu Osvalda Chlubny k jeho učiteli a největšímu kompozičnímu vzoru.

Bližší informace na webu MZK.

Sdílení článku