Informační schůzky pro studenty oboru Hudební věda 15. 9. 2021

13. 9. 2021

Informační schůzky pro prezenční studenty oboru/programu Hudební věda s garanty dr. V. Maňasem a prof. J. Perutkovou ke studiu, zápisu, změnám v registraci předmětů atd. se uskuteční ve středu 15. 9. v posluchárně N 41:

• 1. ročník bakalářského studia: 09:00 - 10:00

• 2. a 3. ročník bakalářského studia: 10:00 - 11:30

• Studenti navazujícího magisterského studia: 12:00 - 13:00

Úvodní dopis dr. Vladimíra Maňase studentům nejen první ročníků:

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

ve středu 15. 9. se oficiálně sejdeme dopoledne po jednotlivých ročnících.

Dovoluji si upozornit, že během orientačního týdne (13.-17. 9.) se v Brně koná více pozoruhodných akcí: horroropery na nádvoří hlavní budovy FF MU v pondělí 13. 9. od 17.00 (série minioper v podání Ensemble Opera Diversa jako součást orientačního týdne), večery s Ondrášem na Špilberku 14. a 15. 9., alternativní miniopery 17. 9. v Zemanově kavárně (většinu akcí najdete na webu mestohudby.cz).

Na středu 15. 9. odpoledne si vás také dovoluji pozvat na méně formální pokračování našeho dopoledního setkání od 14.00 v posluchárně N 41. Jsou zde zváni především studenti všech ročníků bc studia hudební vědy. Jde o zhruba dvouhodinový program na základě dobrých zkušeností ze setkání v minulém roce. Diskutovat budeme o publikačních možnostech s redaktory ústavní revue musicologica.cz, s Mgr. Klárou Hedvikou Mühlovou na téma „průchod studiem a kariérní možnosti z pohledu absolventa hudební vědy“. Obecně bych rád tento čas využil jako příležitost k seznámení studentů napříč ročníky, k výměně zkušeností se staršími studenty (budou zde kolegové z magisterského studia a doktorandi). Společně můžeme diskutovat také nad výběrem vhodných témat k diplomovým pracem. Předpokládané ukončení zhruba v 16.00.

Vzhledem k přetrvávajícím potížím se studijním katalogem v ISu (některé nevypisované předměty, v rozvrhu nezařazené, jsou průběžně automaticky vypisovány), uvádím níže raději seznam výběrových předmětů na PS 2021.

Vladimír Maňas

Seminář novější:

VH_700a Hudebně lexikografický seminář I. (dr. Macek, dr. Kalina)

Seminář starší:

HV_726a Seminář hymnologický I. (dr. Tesař)

Výběrové předměty:

Collegium musicum (aktuální výběr) – orchestr, velký a malý sbor, v jednání je na PS výuka klavírů vzhledem k omezené kapacitě

HV_619 Exoticism and Nationalism in Western Music (dr. Martin Nedbal), online; přednáška bude probíhat v angličtině, diskuse a doplňky v češtině

HV_732 Operní dramaturgie (doc. Zahrádka)

HV_719a Úvod do studia world music I. (Dr. Opekar)

HV_616 Podoby současné a aplikované muzikologie (Mgr. Mühlová a hosté)

HV_620 Filmová hudba: Nová vlna ve střední a východní Evropě (dr. Dlask)