Mimořádná studentská sleva na koncerty Filharmonie Brno 23. - 25. 11. 2022

22. 11. 2022

Ve středu 23. 11. 2022 v Besedním domě koncertem Na křižovatce kultur – Benjamin Jusupov 60 zahájí Filharmonie Brno oslavy životního jubilea významného izraelského skladatele. Skladatel se na podiu – s Maki Namekawou a Dennisem Russellem Daviesem – představí i v roli klavíristy. V českých premiérách zazní čtyři jeho komorní díla.

Ve čtvrtek 24. a v pátek 25. 11. 2022 na koncertě Obrazy duše v Janáčkově divadle zazní ve světové premiéře Jusupovova Kreutzerova sonáta (Pocta Janáčkovi), skladba vzniklá na objednávku Filharmonie Brno a Nadace Leoše Janáčka. Druhou skladbou večera budou Jusupovovy Obrazy duše, koncert pro dva klarinety a orchestr, v němž se virtuosních sólových partů ujmou Lukáš Daňhel a Lukáš Dittrich. V druhé půli večera zazní Brahmsova čtvrtá symfonie.

Na tyto koncerty platí mimořádná sleva pro studenty (i pedagogy) uměleckých oborů ve výši 80 % z plného vstupného. Při nákupu či vstupu do sálu je pouze potřeba prokázat se platným dokladem o studiu (zaměstnání).

Je možné využít i STUDENTSKOU LAST-MINUTE SLEVU, která je dostupná půl hodiny před koncertem přímo na večerních pokladnách. Stačí mít ISIC/potvrzení o studiu s sebou a vstupenku na koncert lze zakoupit za pouhých 50 Kč.