Pozvánka na Dny nové opery Ostrava: 25. - 30. června 2022

26. 5. 2022

Všichni studenti a pedagogové Ústavu hudební vědy FF MU jsou srdečně zváni na NODO – Dny nové opery Ostrava / New Opera Days Ostrava. Jedná se o jediný festival v ČR, který je založen na českých a světových premiérách současných oper. Pošesté v historii jej organizuje Ostravské centrum nové hudby ve spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským.

NODO se letos koná ve dnech 25. – 30. června 2022 v divadlech Antonína Dvořáka (DAD) a Jiřího Myrona (DJM), v industriálním prostoru Trojhalí Karolina, ale také na lyžařské sjezdovce v Palkovicích nedaleko Ostravy.

Salvatore Sciarrino, Matouš Hejl, Petr Kotík, Judith Berkson, James Layton, Lucie Páchová, Miroslav Tóth a Luigi Nono – skladatelé, jejichž díla festival představí na letošním bienále NODO, v nastudování Bruna Ferrandise, Liliany Krych, Jiřího Rožně a Petra Kotíka.

Interpretace se ujme mezinárodní uskupení hudebníků: sólově uslyšíme intrumentalisty a zpěváky z Ameriky i Evropy. Operním orchestrem bude opět mezinárodní Ostravská banda a symfonický orchestr ONO – Ostrava New Orchestra, ale také pěvecký sbor Canticum Ostrava pod vedením Jurije Galatenka.

Kompletní festivalový program naleznete zde.

Pro studenty a studentky Ústavu hudební vědy FF MU jsou k dispozici zvýhodněné studentské vstupenky v ceně 150 Kč za představení (v případě 28. června 2022 pak vstupenka platí pro všechny tři krátké opery).
V případě zájmu je nutné vstupenky zarezervovat předem nejpozději do 13. června 2022 na e-mailu krchnackova@newmusicostrava.cz