Provoz Knihovny ÚHV od 12. 10. 2020

12. 10. 2020

V souvislosti s přechodem na červenou barvu univerzitního semaforu (narůstající nebo přetrvávající komunitní přenos nákazy) je od 12. 10. 2020 zakázán vstup studentům do budov MU.

Knihovna ÚHV je tudíž uzavřena, základní provoz (půjčování a vracení knih) je zajišťován přes Výdejní místo Ústřední knihovny FF před Čítárnou (vchod přímo s ulice Arna Nováka, otevírací doba: pondělí až pátek, 09.00 - 16.00).

Pravidla půjčování knih:

• Knihy je nutné předem objednat, a to výhradně e-mailem: karafiat@phil.muni.cz
  • Objednávky jsou na výdejní místo dopravovány jednou týdně, vždy ve středu ráno. Knihy objednané DO STŘEDY 8:00 jsou připraveny k vyzvednutí OD STŘEDY 10:00 po dalších 5 pracovních dnů.
  • V rámci jedné objednávky je možno objednat maximálně 3 svazky.
  • Požadavky na lexika, periodika a hudebniny je nutné konzultovat nejprve s knihovníkem. Pokud to umožňuje fyzický stav svazků, lze je po domluvě půjčit, ve výjimečných případech je možné kratší pasáže poslat naskenované (zejména slovníková hesla).

Vracení knih:

• Knihy vracejte do Biblioboxu u vstupu do areálu na Arna Nováka.
  • V případě, že máte upomínku z pozdního vracení, kontaktujte knihovníka e-mailem.